3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması

Dünyamız hızla değişiyor. Otomobilden ev eşyalarına kadar geniş bir alanda tasarım hızlanıyor, inovasyonun ivmesi artıyor. Tüm bu gelişmeler eğitim sisteminde de yansımalarını buluyor. 3D yazıcılar, son dönemlerde öğrenme süreçlerine dahil olan eğitim araçlarından biri olarak okullarımıza girdi.

Tasarım ve inovatif düşünceyi destekleyici 3D yazıcıların, eğitim ortamlarında inovatif düşünce ve tasarımı güçlendirecek şekilde kullanımlarının arttırılması,
3D yazıcıların kullanımı konusunda öğrencilere farklı becerilerin (tasarım, yazılım vb.) kazandırılması,
3D yazıcıların sosyal faydaya dönük konularda kullanımının arttırılması amacıyla Darüşşafaka Eğitim Kurumları öncülüğünde bu atölye ve yarışma organize edildi.

 

 

3D Yazici yarismasi ve atolyesi

 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları ev sahipliğinde 3Durak, Sigma3D, Zaxe ve Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası işbirliğinde bu yıl ilki olacak olan “Liseler arası 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması”’organize edildi.

Bu çalışma ile 21 yüzyılda ihtiyaç duyulan yaratıcılık, problem çözme, işbirliği, teknolojik araçları kullanma, zamanı etkili yönetme, girişimcilik gibi pek çok becerinin sözkonusu süreçte yer alması istenildi. Gençlerin disiplinler arası çalışarak, takımlarında ekipler halinde çalışmasını, üretmesini ve keşfetmesini amaçlandı. Liseler arası 3D yazıcı Atölyesi ve Yarışması’nı iki günlük atölye (5-6 Mart 2016) ve yarım günlük yarışma (12 Mart 2016) süreci olmak üzere toplam 2,5 gün üzerinden tasarlandı.

“Ekibini Kur! Hayal Et ve Tasarla! 3D Yazıcı ile Üret!” sloganıyla oluşturulan 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması’nda okullar, 5’er kişilik takımlar halinde katılacaklar. Atölye ve Yarışma’nın ilk gününde takımlar, 3D yazıcılarla tanıştırılacak ve uzmanlar tarafından tasarıma ve modellemeye giriş eğitimleri alacaklar. Bir günlük eğitimden sonra takımların kendilerine verilecek görev çerçevesinde çalışmaları ve bunu bir iş fikrine dönüştürerek 3D yazıcı yardımıyla tasarım yapmalarını sağlanacak. Öğrenciler 12 Mart 2016 tarihinde 3D yazıcı kullanarak oluşturdukları iş fikirlerini jüri üyelerine sunacak ve takımların çalışmaları belirlenen ölçütler çerçevesinde jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek. Dereceye giren okullar ödüllendirilecek.

Ödüller ise;

Birinci olan ekibe ZAXE Discovery 3D Yazıcı

İkinci olan ekibe 3Doodler 3D Kalem

Üçüncü olan ekibe ise 3D Büst hediye edilecek.

Haydi “Ekibinizi kurun! Hayal edin, bizimle birlikte tasarlayın ve 3D Yazıcı ile üretin!”. Liseler arası 3D yazıcı Atölyesi ve Yarışması’na ilgili çevrenizde ki herkesi davet edebilirsiniz.

 

BAŞVURU İÇİN; http://3dyaziciatolyesi.com/

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.