ŞehirX Atölye Çalışmaları

Dünyada CityX Adı ile çocuklara yapılan bu etkinliğin Türkiye ayağını Çocuk İstanbul ekibi ŞehirX Atölye Çalışmaları adı ile 8-10 Temmuz tarihlerinde Studio-X İstanbul’da düzenledi. Öncelikle çocuklara bir şehrin problemlerini buluyor ve sonrasında çocuklardan bu sorunlar üzerine projeler tasarlaması isteniyor. Bu sorunlara odaklanan çocuklara, bir probleme odaklanma, sorunu görme, bir ürünün tasarım süreci ve bu tasarımları 3D yazıcı ile üretebilecekleri gösteriyor. Bu saydığım her adım çocuklara eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

ŞehirX Atölye Çalışmaları

Atölyeye katılan çocuklar, ŞehirX’te ki sorunları belirledi ve onlara ŞehirX’te üretim için bekleyen 3 boyutlu yazıcılar olduğu söylendi. Çocuklarda bu sorunlara odaklanıp şehrin ihtiyaçlarına çözümler buldular, kendi aralarında tartıştılar , önce hamur ile yaptıkları modelleri daha sonrasında Tinkercad adlı programda tasarladılar. Bu tasarımların 3 boyutlu modellerini ise 3D Yazıcılar ile üretilmesi için ŞehirX’e yollayıp bir kentin sorunlarına çözüm getirdiler.

Şehirde ki sorunlardan biri olan besin değerini ölçen ürünün hamur tasarımı ve 3 boyutlu yazıcı ile üretilmiş tasarımını görmektesiniz;

cityX workshop in istanbul,

Atölye çalışmalarının görsellerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki 20-22 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek atölyeye katılmak için Çocuk İstanbul Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon, Kayıt ve İletişim: info@cocukistanbul.org (0212) 311 7835 – 311 7703

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.