Türkiye'de 3D Yazıcı Sektörü Buluşması'ndan Notlar…

Priyoid.com olarak 22 Ekim tarihinde, Türkiye’de ilki gerçekleşen 3D yazıcı sektörü ve meraklıları buluşması gerçekleştirdik. Startupbootcamp’in ev sahipliğinde Bahçeşehir Üniversitesinde gerçekleşen etkinliğe 60’dan fazla kişi katıldı. Buluşmada 3D yazıcılar için hammadde üreticisinden, çocuklar için 3D tasarım eğitimi verene, yerli 3D yazıcı üreticisinden, distribütörlere kadar bir çok kişi kendi yaptığı çalışmaları ve sektör hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Priyoid-Meetup

 

Buluşmaya ilk olarak organizatör Priyoid’in sunumuyla başlandı. Priyoid yaptığı çalışmalardan, tasarım yarışmalarından ve yakın zamanda planlanan girişimlerinden bahsetti. Ardından 3bfab‘dan Hakan Güzelgöz firmasının yaptığı çalışmalardan, 3D yazıcı sektöründeki gelişmelerden bahsederek sunumunu tamamladı. 3. olarak Gbox 3D firmasıyla Yusuf Ulufer çocuklarla yaptığı atölyelerden, tasarımlarından ve projelerinden bahsetti. Sonrasında Türkiye’nin yerli 3D Yazıcısı Zone 3D Printer‘ın kurucularından Baki Gezgen yakın zamanda çıkaracakları 3D yazıcı ile ilgili gelişmelerden bahsetti.

Meetup-Zone
Zone 3D Printer’dan Baki Gezgen

 

4B Mühendislik firmasından  Eray Erten kuruluş hikayelerini, ekip çalışmalarını ve distribütörü oldukları Robo3D 3D yazıcıyı anlattılar. Son olaraksa Türkiye’nin ilk yerli filament üretcisi Oo-Kuma‘dan Arda Kocaman ürünlerini, arge çalışmalarını ve hammaddelerin nasıl kullanılması gerektiği konusunda katılımcılara bilgilerini aktardı.

Meetup-ookuma
Oo-Kuma’nın sunumu

Konuşmacıların konuşmasından sonra etkinlik networking ile son buldu.

Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz. Birdahaki etkinlikte görüşmek dileğiyle…

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.