Zaxe 3DPrintShow İstanbul'da Görücüye Çıktı

9 Eylül’de başlayıp 13 Eylüle kadar devam edecek olan uluslararası 3D yazıcı fuarı 3DPrintShow İstanbul etkinliğinde bir çok 3D yazıcı meraklıları için tanıtılıyor. Bu yazıcıların içinde ise en dikkat çekenlerinden birisi Türkiye merkezli Zaxe firmasnın Türkiye’de tasarlayıp ürettiği Discover modeli.

ZaxeDiscovery

Zaxe firması Haziran ayında duyurduğu Discover modeli ile 3DPrintShow’un en ilgi çekici 3D yazıcısı olmayı sürdürüyor. Dış tasarımı, kullanıcı arayüzü ve performansı ile yurtdışındaki rakiplerine kafa tutan Zaxe Discover, kablosuz bağlantı, dokunmatik ekran ve Arm işlemcisi ile rakiplerinin önüne çıkıyor. Ayrıca sadece donanımsal olarak değil yazılım olarakda Zaxe türk mimarisine sahip Zaxe XDesktop uygulamasını kullanıyor. Yazılım ve donanımın uyumuyla birlikte kullanıcılar 3D baskılarını masalarından kalkmadan başlatabiliyor. Ayrıca atölye, okul gibi yerlerde birden çok Zaxe Discover a sahipseniz hepsini tek bilgisayardan kontrol edip modellerinizi üretmeniz mümkün.

Hedef kitlesi tasarım ofisleri, mimarlık ofisleri, arge merkezleri, atölyeler ve eğitim kurumları olan Zaxe Discover 24x20x20 cm üretim hacmine sahip ve 50 mikrona kadar hassas modeller üretebiliyorsunuz. Ayrıca Türkiye çapında kurulacak teknik ağı ile Zaxe müşterilerine 2 yıl yerinde teknik destek hizmeti veriyor.

Zaxe firmasının bir diğer projesi Zaxe Lab’lar ile anaokulundan üniversiteye kadar birçok eğitim kurumunda öğrencilere dokunarak, görerek ve hissederek öğreneceklerini 3d yazıcı laboratuvarları kurulabiliyor. Öğrenciler daha önce göremedikleri dokunamadıkları nesneleri 3D yazıcı ile üreterek daha kolay öğrenebilecek, kendi tasarlayacakları 3d modeller ile kendi robotlarını yapabilecekler.

ZaxeLab

Sizde Türk yapımı Zaxe Discover modelini Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz. Zaxe Discover 11. Hall’de C-26 ve C-24 stantlarında.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.