3Boyutlu Yazıcı ile yapılan En hızlı Rc Araç

rc-300x158

Son yıllarda 3boyutlu yazıcıların kullanımının artmasıyla üretimdeki limitler aşılmış oldu.Her türlü tasarımın üretilmesinde üstesinden gelmesi dahada kolaylaştı. Model sitelerinin de son dönemde yaygınlaşması ile kendinizi uygun tasarımları bulmanızda kolaylaştı.

James Beswick’s bu teknolojiyi kullanarak en hızlı rc aracı ,saatte 202 mil yapıcak bir rc araç tasarladı.

Bizler için nasıl yaptığınıda anlattı. En zor noktanın beklemek olduğunu söledi. Ancak diğer üretim yöntemleriyle karşılaştırdığımızda en hızlı yöntem bu gibi görünmektedir. Hiç bir zaman yaptığı dizaynın doğru olmadığını yaptığı değişiklerle tekrar düzelttiğini belirtti. Ve bu sürece şöle tanımladı: “Hayal Et,Tasarla,Baskıya Ver,Eğlen !”

Parçaları üretmek için ultimaker 2 extenden kullandığını çünkü çok uzun parçaların baskısına ihtiyacı olduğunu söledi ayrıca farklı farklı materyaller kullandığını sonuç olarak PLA/PHA filamente karar verdiğini belirtti.Bu filamentin pla’ya göre daha esnek olduğunu ve colorfabb firmasında olduğunu açıkladı.

Beswick çoğu parçayı digital ortamda tasarladı. Bu parçalar aracın gövdesi,arka kanatlar,servo tutucu,controller takma yerleri,kablo kıskaçları,batarya yeri ve elektronik için şok emiciler ve aynı zamanda bu parçaların 3boyutlu baskısını aldı.

Projesindeki en büyük avantajın kırılan parçaların yeniden üretilebilmesi ve yeni tasarlanan parçaların kolayca tasarım üzerinde test edilebildiğini dile getirdi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.