3D Basılmış Kulaklık – Snugs

bespoke-earbuds-snugs2

 

3D Yazıcıların kullanıldıkları alanlarda kullanıcılarına büyük avantajlar sağlıyor. Bunu iyi değerlendiren girişimciler ise farklı iş modelleriyle ortaya çıkıyor. Bu girişimlerin en son örneği ise İngiltere’den geldi. Snugs adlı şirket 3D Yazıcılar ile kişiye özel 3D Basılmış kulaklık üretiyor.

Mobil cihazların sayısının devrimsel bir şekilde artması ile müziğe ulaşım ve müzik dinlemek oldukça yaygınlaştı. iPad’inizde dergi okurken, koşu yaparken, otobüste yolculuk ederken müzik dinlemek vazgeçilmez oldu. Her kişinin kulak yapısının değişiklik göstermesinden dolayı pazarda bulunan kulak içi kulaklıklar size rahatsızlık veriyor, kulağınızdan düşüyor ve ya tam oturmuyor olabilir. Snugs ise buradaki boşluğu iyi gördü ve 3D Yazıcıların en büyük avantajından biri olan kişiye özel üretim avantajından faydalanmak için harekete geçti.

 

3D Basilmis Kulaklık

 

Snugs kişiye özel kulaklıklarını üretmek için ise 3D Tarama ve 3D Yazıcı teknolojilerinin her ikisinde de yararlanıyor. 3D Tarayıcı ile kişinin kulak içi dakikalar içerisidne taranarak bilgisayar ortamında 3D Modeli elde ediliyor. Model elde edildikten sonra yapılan işlem ise o kulak modeline uygun kulaklığı üretmek. Bu noktoda ise 3D Yazıcılardan yararlanılıyor. Şu an üretimi outsource yapan Snugs uzun vadede kendi 3D Yazıcısını satın almak istiyor.

Snugs bu iş modelini geliştiren ilk firma değil. New York merkezli Normal firması uzun süreden beri benzer bir iş yürütüyor. Ama benzer iş modellerini yaygınlaşması sektör için umut verici. Böylece talep oluşturulacak ve sektör daha hızlı büyüyecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.