3D Hubs İlk Geri Dönüşüm 3D Hub'ı kuruyor

3D yazıcılar ile üretimde her ne kadar diğer üretim metodlarına göre az malzeme harcansada üretim sırasında oluşan hatalar, yarım kalan baskılar ve destek malzemeleri nedeniyle atık plastikler oluşmaktadır. Bu plastiklerse çoğunlukla petrol kökenli çevreye zararlı plastiklerdir. Bir çok maker kendi ürettiği eski plastikleri geri dönüştürmek için ekstrüzyon makinaları yapmak için çalışıyorlar.

Artık 3D yazıcılardan çıkan atık plastikleri toplamak için bir komünite kuruluyor. 3DHubs’ın başkanı yaptığı açıklamada, şuan dünyadaki en büyük 3d yazıcı komünitesinin kendileri olduğunu ve dolayısıyla en çok atık plastiğide bu komünitenin üretiğini söyledi. Ve bu soruna çözüm olarak 3 noktaya 3d geri dönüşüm Hub’ı kuruldu. Londra, Brenda ve Boston daki bu noktalarda 3d yazıcılardan çıkmış atık plastikler toplanacak Filamaker parçalayıcı ile parçalanıp Filabot ekstrüder ile tekrar 3d yazıcı filamenti haline getirilecek.


Ayrıca sosyal medya üzerinden de #REMAKE3D etiketi ile bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyada kullanıcılar 3d yazıcılarından çıkan hatalı ve atık parçaların resimlerini çekip paylaşacaklar en çok ilgi gören resim ise REFIL tarafından üretilen geri dönüştürülmüş filamentin sahibi olacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.