3D Tarama ile Elde Ettiğiniz Modelinizi FIFA'ya Gömebiliyorsunuz

Dünya hızla dijitalleşiyor. Artık gerçek dünyadaki birçok verinin dijital ortamdaki yansımasını da kolaylıkla elde edebiliyoruz. Son dönemde oldukça popüler olan konulardan biri ise kişi taramaların boy ve büst olarak yapılıp bilgisayar ortamında modelin elde edilmesi. Sonrasında 3D Yazıcıdan ölçek modelini üretebilir ya da bu haberin de içeriğinde olduğu gibi oyunlara gömebilirsiniz.

Occipital firmasının geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü Structure Sensor 3D Tarayıcısı ile artık kişi ve obje taramaları yapmak oldukça basit. Apple ipad’ler için geliştirilen bu ürünle tabletinizi bir 3D Tarayıcıya dönüştürebiliyorsunuz. Structure Sensor’ün en büyük avantajı ise SDK’sının(Yazılım Geliştirme Kiti) açık olarak paylaşılıyor olması. Böylece sizde ipad için bir uygulama geliştirip 3D Taramayı farklı sektörlerde kullanabilirsiniz.

Bu fırsatı iyi değerlendiren Uraniom firmasının geliştirmiş olduğu Uraniom uygulaması ile artık 3D Taramanızı yapıp, FIFA, GTA, CSG:Go gibi oyunlara kendi 3 boyutlu modelinizi koymanız mümkün. Böylece oyun içerisindeki karakterler siz olabiliyorsunuz. Artık FIFA’da kendi arkadaşlarınızdan oluşan bir takım kurabilir, Counter Strike’da pek hoşunuza gitmeyen bir grupla çatışabilirsiniz 🙂 Çok eğlenceli değil mi?

Structure Sensor ile büst taraması ortalama 30 – 45 sn arasında sürüyor. Sonrasında modelin işlenmesi için yaklaşık 5 dakika gerekiyor. Bu sürenin sonrasında ise 3 boyutlu modeliniz onarılmış ve düzeltilmiş olarak .obj, .ply, .wrml uzantılarında elinizde oluyor. Bu uzantılan hem 3D Yazıcılarda için hem de VR gibi dijital ortamlarda kullanmak için uygun oluyor.

Yakın bir gelecekte oyunun içerisinde kendinizi bulmaya hazır olun 🙂

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.