3D Ultrason Görüntüsü İle Bebeğiniz Doğmadan 3D Baskısını Alın…

3D Baskı teknolojisi ile birlikte, 3D tarama ve 3d modelleme teknolojisi daha kullanışlı ve gerekli bir hale geldi. Bir çok basit 3D modelleme ve tarama programı sayesinde objelerinizi bir kaç adımda 3D baskı ya hazır hale getirebiliyorsunuz.

ultrason bebek

Bu teknoloji o kadar yaygınlaşmaya başladı ki hayatımızın her alanına girebiliyor. Estonyalı girişim Wolfprint, anne karnındaki bir bebeğin ultrason görüntülerini alarak, tam renkli bir biçimde anne karnındaki bebeğin 3d baskısını aldı. Böylelikle bebeğinizin büyüme sürecini izleyebiliyorsunuz.

unborn Babies

 

3D tarama ile anne karnındaki bebeğin modelinin basılmasını ilk gerçekleştiren Wolfprint firması olmasa da, bu teknolojiyi geliştirerek yüksek kaliteli ve  tam renkli bir modeli müşterilerine sunmayı hedefliyor.

3D Ultrason Görüntüsü İle Bebeğiniz Doğmadan 3D Baskısını Alın...

Bu hizmeti  dünyanın her yerinden bebek sahibi olacak anne baba adayları, doktorlarına giderek bebeklerini 3D ultrason ile görüntüsünü aldıkdan sonra Wolfprint ekibiyle iletişime geçip edinebiliyor. Şuanki teknoloji ile bebeğin her açıdan 3d modeli alınamasada, bu haliyle bile sonuçlar oldukça net ve gerçeğe yakın bir şekilde sunuluyor. Bebeğinizin modelini 3d bastırarak, büyük anne ve büyük babalarına torunlarını erkenden sevme şansı verebilirsiniz 🙂  .

 

Halihazırda 3D ultrason hizmeti veren sağlık kuruluşlarında bebeğinizin modelini aldıktan sonra 200-300 Euro bir ücret karşılığında bebeğinizin 3D modeline sahip olabiliyorsunuz.  Ayrıca 3d fetus modelleri ebeveynlere hatıra olmanın yanı sıra tıp alanında eğitim amaçlı olarakda  kullanılabilir.

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.