3D Yazıcı için Yeni Bir Materyal – Stick Flament

Yeni piyasaya sürülen ve her geçen gün gelişen 3D yazıcılar kadar yenilikçi fikirler içeren filamentler de oldukça heyecan verici. İtalya da doğan bu fikirlerden biri ”stick filament”.Bir çoğu tek renkli baskı verebilen 3D Yazıcı için yeni bir materyal; Stick Flament ile renki baskı alabilmeniz mümkün.

3D yazıcı için yeni bir materyal

 

Günümüzde, üretilen masaüstü 3D yazıcılarının bir çoğu tek renkli baskı verebilmekte ve bu durum kullanıcının yapabileceklerini sınırlamaktadır. Carlo De Mattia bu soruna çözüm olabilecek ”renkli” fikrini piyasaya sürdü.

Stampa

Stick filamentin sistemi çok basit. Standart kullanılan makaralı filamentler yerine, bir biri içine kolaylıkla geçebilen çubuk şeklide filamentlerden oluşan bu sistem, renkli baskılar almanızı sağlamanın yanı sıra farklı özellikteki malzemeleri aynı baskı üzerinde kullanmanıza olanak sağlamakta. Herhangi ek bir aparat gerektirmeyen stick filament, 3 mm’lik filament kullanan bütün yazıcılarda kullanılabilir. Eğer kullandığınız ya da almak istediğiniz yazıcı 1.75 mm’lik filament kullanıyorsa üzülmeyin çünkü 1.75 mm’lik stick filametlerde yakıda piyasaya sürülecek.

sf

Fiyatı mı ? 250 gram ağırlığında olan ve 5 farklı renkten oluşan 75 tane çubuk PLA filament 18$ karşılığında internet üzerinden sipariş edilebilir.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.