Sadece Bir 3D Yazıcı ile Aston Martin Sahibi Olun!!!

3D Yazıcı ile Aston Martin

Lüks ve şık arabalar sadece çok zenginlere göredir. Ama 3D yazıcı teknolojisinin bir amacıda herkesin istediği herşeyi daha uygun fiyata elde edebilmesidir. Bu doğrultuda Yeni Zelanda’dan Ivan Sentch, kendi garajında 3D yazıcı ile Aston Martin DB4‘ünü parça parça üretti.

wooden-support

Sentch’in rüyalarına giren araba 1960 model Aston Martin DB4, Amerika’da bir açık arttırmada $550,000’a satılmasından sonra Sentch bu arabayı alamayacağını anlayınca 3D Yazıcı ile Aston Martin üretmeye karar vermiş. Bilgisayarının başına oturup çizmeye başlamış ve Solidoodle 2 3D yazıcısı ile  kendi arabasını yapmaya başlamış. Araba oluşturmak için Sentch tam 2500 parça basmış. 32 yaşındaki tasarımcıya göre baskı kısmı işin kolay tarafı.

3d-printed-car-body

Plastik parçaları desteklemek için tahta iskelet ve  parçaları yapıştırmak için standart modelleme yapıştırıcısı kullanıldı. Sentch’ e göre arabanın yapımı standart bir oyuncak modeli andırıyor.Plastik parçalar fiber glass bir gövde oluşturmak için kalıp görevini görecek. Ve daha sonra, Nissan Skylide’ dan alınan motor, şanzıman gibi parçalarla arabanın yürüyen aksamı oluşturulacak. Tam bir Aston olmasada Sentch Aston Martin gibi görünen bir kopyaya sahip olacak.

cad-car-model

 Kaynak: Carsguide.com

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.