3D Yazıcı ile Kendi Pancake Yazıcını Yap

kendi pancake yazicini yap

 

3D Yazıcı kullanımı arttıkça, kullanıcıların geliştirdikleri ürün çeşitliliği de artmakta. Daha önce 3D Yazıcı kullanarak Silikon Vadisin’de Roboting adında girişimi ile tanıyacağınız Umut Erkal, şimdi yeni bir projesini tüm açık kaynak kodları ile birlikte Maker’ların kullanımına ve üretimine açtı. Umut Erkal, tamamen kendi geliştirdiği Pancake robotunun neredeyse tüm parçalarını 3D Yazıcı ile üretti, üretemediklerini de nereden nasıl temin ettiğini tüm detayları ile birlikte Thingiverse.com adlı sitede paylaştı.

 

 

Pancake Robotu Nedir?

Bir joystick yardımı ile dilediğniz tasarıma sahip pancake’leri hazırlayabiliyorsunuz. Hatta herkese kendi pancake’kini tasarlama imkanıda sunuyorsunuz ve insanların yaratıcılıklarını keyifle izliyorsunuz. Bunun bir adım öteside iPad üzerinden dilediğiniz tasarımı 2D olarak yapmanız ve sonrasında hızlı bir şekilde pancake tobotunun bunu sizin için üretmesi. Tamda bu özelliklere sahip bir başka Pancake Robotu – Pancakebot geçtiğimiz aylarda Kickstarter’da duyuruldu ve $50,000 hedefi varken $460,584 destek aldı ve gıda sektöründe heycan yarattı.

Bununda bir adım sonrası üzerine reçel ve Nutella akıtan sabah kahvaltınızı hazırlayan bir robot olacaktır. Çokta uzaklarda değil.

Ayrıca Umut Erkal, Maker Faire İstanbul’da bu Pancake Robotunu Ziyaretçilerinin kullanımına açıcak ve 10-11 Ekimde ziyaretçilere güzel bir ziyafet sunacak.

 

makerfaire istanbul logo

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.