3D Yazıcı ile Takı Tasarımı

3D Yazıcı ile Takı Tasarımı

Brooklyn’ de yaşayan tasarımcı Hannah Robinett,  Mynlyn adını verdiği 3D Yazıcı ile takı tasarımları ile bu sektöre yeni bir boyut kattı.

Mynlyn.com göre , Hannah, Brooklyn’de farklı bir takı konsepti tasarlamış. Makerbot ile tasarımlarını üretip sergiliyor ve satıyor. Bazı ürünler için ise Shapeways.com’dan destek alıyor ve orada bronz, altın, gümüş ve nalyon olarak farklı malzemeler ile tasarımlarını ürettirebiliyor. Çok titiz çalışılması gereken bir süreç fakat kendisi bu işi severek yapıyor.

Hannah, Tasarım, Sanat ve Teknoloji alanında ki tutkularını bir arada yaşayabildiği bir çalışma olarak bahsettiği bu işi için heycanlandığını söyledi.

3D yazıcı ile basılmış takılar, sanatçılar ve tasarımcılar için eşi benzeri görülmemiş ve özelleştirilmiş tasarımlara imkan vermektedir.

Kendisi takı almaya gittiğinde ikilemde kaldığından bahsetti ve aldığı takıların herkeste ki ile aynı olduğunu söyledi. Kurduğu bu model ile arzusunun eşsiz ve az sayıda kişiye özel takılar üretmeyi amaçladığından bahsetti.
Mynlyn.com takıları modern ve minimalist olmasının yanında benzersizdir. Bu takılar sınırlı sayıda basıldığından kişiye kendisini özel hissettirecektir.

3D Yazıcılar ve Takı Sektörü

Şu an sitede sınırlı sayıda bulunan takılara gün geçtikçe yenisi eklenmektedir. 3D Yazıcılar söz konusu olunca kişiselleştirme kaçınılmaz olduğundan bundan en fazla etkilenecek sektörlerin başında takı sektörü gelmektedir. İnsanların kendi istekleri doğrultusunda takılara ve tasarımlara kolayca ulaşmasını sağlayan 3D Yazıcılar bu sektörü tamamiyle değiştirecek gibi görünüyor. Sadece son kullanıcıya hedefli kalmayarak üretim süreçlerinde de 3D Yazıcıya yer veren takı sektörü bilgisayar ortamında tasarladıkları takıları hızlı bir şekilde somut hale 3D Yazıcılar ile dönüştürebiliyorlar.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.