3D Yazıcılar ile Kendi Kıyafetlerinizi Üretebileceksiniz

Gerard Rubio, OpenKnit adlı yeni bir örgü makinesi icat etti. OpenKnit kazaktan elbiseye kadar her şeyi dijital bir dosyadan giyilebilir kıyafetlere dönüştürebilir. Açık kaynaklı olan OpenKnit, kullanıcısına 3D Yazıcılar ile kendi kıyafetlerinizi tasarlayıp giyilebilir hale dönüştürme şansı veren dijital bir üretim aracıdır. Bu buluş yeni bir moda akımının habercisi niteliğinde.

3D Yazıcılar ile Kendi Kıyafetlerinizi

Kullandığı Knitic adlı yazılım sayesinde, kullanıcı kendi vücut ölçülerini kullanarak, vücuduna en uygun kıyafetleri giysileri tasarlayıp üretebilir. Rubio’nun açıkladığına göre bir süveteri bir saatte yakın bir zamanda üretebilmekte.

Fiyatı 550 euronun altında olan bu makine diğer üç boyutlu yazıcılarda bulunan step motor ve sensörlerin yanında birçok dikiş iğnesine sahip.

3D Yazıcıların farklı kullanım alanlarını görmeye alışık olmamıza rağmen OpenKnit bizim için bayağı şaşırtıcı bir örnek oldu. Her sektörü etkileyecek olan ev birçok otoriteye göre 3. endüstriyel devrim olarak kabul edilen 3D Yazıcılar hayatımızı da çok büyük ölçüde etkileyeceği aşikar. Yaşayış biçimizi değiştirecek 3D Yazıcılarn en büyük özelliği ise geçmişteki gibi fikrinizi gerçeğe dönüştürmek için ciddi bir altyapıya ya da iş gücüne ihtiyacnızın olmamısı. Fikrinizi somut hale dönüştürmek için ihtiyacınız olan tek şey ise bir 3D Yazıcıya sahip olmanız ya da ulaşabilir olmanız. Daha sonra bilgisayar ortamında tasarladığınız herhangibirşeyi gerçeğe kolaylıkla dönüştürebilirsniz.

 

Made In the Neighbourhood (ft. a clothing printer, OpenKnit) from Gerard Rubio on Vimeo.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.