3DPrintshow istanbul'da öne çıkanlar

3D Yazıcı sektörünün bu yıl içerisinde 3. kez fuarı düzenlendi. Geçtiğimiz haftasonu TUYAP’ta Signistanbul fuarının paralelinde düzenlenen fuar 3DPrintshow serisinin İstanbul ayağını oluşturdu. Yaklaşık 25 firmanın katıldığı fuar oldukça hareketli geçti, alan olarak signistanbul’un fuar alanından küçük olsada etkisi daha büyük oldu. Basına yansımasıda bu şekilde oldu;

Türkiye’de ki 3D Yazıcı sektörü için öne çıkan haberleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Yerli 3D Yazıcı Zaxe fuarda iddalı bir çıkış yaparak, sektördeki en iyi 3D Yazıcı olan Polonyalı marka Zortrax ile baskı kalitesi yarışabilir durumda. Bunun dışında da kendi geliştirdikleri arayüz ile ve wifi kontrol ile öne çıkmakta.

3DP_ZAXE 3DPrintshow

Sektörün önde gelen firamaları 3BFab ve 3Dörtgen, kendi adları ile fuara katılmak yerine distrübütörü oldukları markaların adı ile fuarda yer alması dikkat çekti.3DP_ultimaker 3DPrintshow

3DP_zortrax 3DPrintshow

Fuarın en büyük 3D Yazıcısı 1metreye 1metrelik baskı alanı ile 3DP Unlimited oldu. 3DMaster’ın distrübütörlüğünü aldığı bu makina büyük baskı alanı ile dikkatleri üzerine çekerken baskı kalitesi ile de diğer bir çok makinanın üzerinde performans gösteriyor. (Eğer böyle bir 3D Yazıcıya sahip olmak istiyorsanız öncelikle 3kg’lık filamentlerinizi hazırlamalısınız)

3DP_3DMaster 3DPrintshow

Konu 3D olunca, 3D dünyasında ki tüm yenilikler fuarda yer aldı. Fuarda bir çok kullanıcıya sanal gerçeklik deneyimi yaşatan DreamUp, occulus sanal gerçeklik gözlüğü ile sizi farkl bir dünyaya taşıyor. Dilerseniz bir roller coaster’a binebilirsiniz dilersenizde yeni alacağınız evi seçerken birebir içerisinde dolaşabilirsiniz.

3DP_DreamUp

Son zamanlarda AVM’lerde açılan 3D Tarama noktaları ile herkesi heycanlandıran bir teknoloji oldu 3D Yazıcılar. 3Durak firmasıda fuarda, 3DFigür adında oluşturduğu alt marka ile ücretsiz 3D Tarama Hizmeti verdi.

3DP_3Durak

Aba Innolab, Tridi Atölye ve RRD Robotics firmalarının birlikteliği ile kurulan Maketogether, oluşumu da 3D Yazıcı fuarındaydı. Maketogether, kendi konularında uzman olan, farklı disiplinlerden gelen gerçek ve tüzel kişilerin, iyilik yaparak değişim ve dönüşümü sağlamak amacıyla inovatif çalışmalar yürüttüğü bir organizasyondur.

3DP_maketogether

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.