3Durak.com 3D Yazıcı İnfografiğini Yayınladı

3Durak.com, geçtiğimiz günlerde 3D Yazıcı sektörüyle ilgili bir infografik yayınladı. 3D Yazıcı sektörüyle alakalı büyüme hızı, kullanılan sektörler, hammaddeler ve 3D yazıcıların tarihi gelişimine ilişkin bilgiler bu infografikde yer alıyor. Ayrıca 3Durak.com kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalara ait bilgilere de bu infografikde yer vermiş.

3Durak.com 2015 yılında kuruldu ve kurulduğu günden bu yana 3D yazıcılar ile mimarlık, mühendislik, endüstriyel tasarım ve medikal gibi sektörlerde 3D prototipleme hizmeti veriyor. Ayrıca geçen bu sürede lazer kesim, CNC gibi farklı üretim tekniklerinide bünyesine katarak Türkiye’nin Dijital Fabrikası olma yolunda ilerliyor. İlerleyen zamanlarda üretim metodları yelpazesini genişletecek olan 3Durak.com üretim yapan firmalar ve üretim hizmeti alacak kişileri bir araya getirerek pazaryeri olmayı hedefliyor.

3Durak.com

İnfografiği incelediğimizde 3D yazıcıların hayatımıza ne tür avantajlar sunacağını ve plastiğin yanısıra seramik, metal, reçine vb birçok farklı materyal kullandığı hakkında bilgi sahibi oluyoruz. 3D yazıcıları en çok tercih eden sektörler ise mimarlık, mühendislik, medikal, otomotiv, savunma sanayi, kuyumculuk ve endüstiriyel tasarım olarak karşımıza çıkıyor.

3D Yazıcıların sunduğu en büyük avantajlardan biri ise kişiselleştirilebilir ürünler üretmeye olanak sağlaması. Bunun yanında düşük adetlerde uygun üretim maliyetleri ise 3D Yazıcıların sunduğu bir diğer avantaj. Geometik olarak zor olan parçalarının üretimindeki kolaylık ise 3D Yazıcıların sunduğu avantajlar arasında listelenmiş. 3D Baskı alabilmek için neredeyse en yaygın 3D Tasarım programlarının tümü kullanılabilir. Bunlar: 3dsMax, SketchUp, Rhino, SolidWorks, Catia olarak sıralanmış. 2015’te 5,9 Milyar dolarlık bir Pazar olan 3D yazıcı sektörünün, 2020’de 21 Milyar Dolara, 2025’te ise 49 Milyar Dolara yükselmesi bekleniyor.

3Durak.com’un 3D Yazıcı sektörü için hazırladığı infografiği aşağıda görebilirsiniz:

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.