Akıllı telefonunuzu 3D Yazıcıya dönüştürün

İtalyan Solido3D ekibi tarafından tasarlanan OlO 3D yazıcı ile iOS, Android yada Windows işletim sistemi yüklü telefonunuza indireceğiniz uygulama ile telefonunuzla 3D yazıcınızı kontrol edebiliyor dilediğiniz ürünleri üretebiliyorsunuz. İtalyan firma herkes için kullanımı kolay, mobil ve ucuz bir 3d yazıcı yapma hedefi ile yola çıkmışlar.

3D yazıcı 7 parçadan, motorlardan ve güç pillerinden oluşuyor. Yazıcının tüm kontrolleri akıllı telefon üzerinden yapılabiliyor, internetten indirebileceğiniz 3d tasarımları direkt olarak 3d yazıcınıza gönderebiliyorsunuz.

Olo1-300x253
Fotopolimer malzeme ile çalışan 3d yazıcıda hassas ölçekde 7.6x 12.5 x 5cm boyutunda modeller üretebileceksiniz.OlO 3d yazıcının yurtdışı fiyatı ise kickstarter yatırımcılarına özel $99 olacak. Ayrıca OlO nun sahip olduğu parçaların tasarımlarıda internet üzerinden paylaşılacak.

print-from-olo-smartphone-3D-printer

Yazıcının ilk prototipi 26-27 eylülde düzenlenen Maker Faire New York da tanıtıldı.  OlO 3D Yazıcı hakkında daha detaylı bilgiyi ise Ekim ayı sonunda Kickstarter kampanyası üzerinden öğrenebileceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.