Amazon 3DLT ile 3D Yazıcı Ürünleri Satmaya Başladı

3D Yazıcı Ürünleri

3D yazıcıların kullanıcıların istediği her an evlerinde dilediklerini ürünü basabilme imkânı sağlıyor olması, birçok farklı ürünü müşterilerine hızlıca ulaştıran dünya devi Amazon’u zorlayacak olduğu yönünde görüşlere son zamanlarda rastlamak mümkün oldu. Ama Amazon’un CEO’su ve MakerBot’un ilk yatırımcısı olan Jeff Bezos’a göre durum hiçte öyle değil. Jeff Bozes görüşü 3D yazıcıların prototipleme için ilgi çekici bir ürün olmasına rağmen seri üretim için elverişli olmadığı yönünde. Buna rağmen online mega distribütör Amazon 3D yazıcı servisi sağlayan 3DLT startup’ı ile 3D Yazıcı ürünleri satmak için anlaşma imzaladı.

Geçen sene 3D yazıcı ve ürünleri satmaya başlayan Amazon, 2014 Ocak ortasından itibaren sitesinde Sculpteo firmasına 3D yazıcıdan bastırılan mücevher satma imkânı sağladı. Geçtiğimiz günlerde ise 3DLT firması Amazon ile partnerlik anlaşması imzaladığını ve 3D yazıcıdan bastırılan ürünleri Amazon’dan satmaya başlayacağını duyurdu.

3DLT’nin CEO’su John Hauer “Amazon ile partnerlik anlaşması yaptığımız için çok heyecanlıyız. 3D yazıcı inovasyonundan da yararlanarak çok büyük bir güç haline geldiler. Amazon 3D yazıcı ve ürünlerini satmayı duyurduğunda, bu market için 3D yazıcı sektörün çok yaygınlaşacağının bir göstergesi oldu.”

3DLT’nin COO’su Colin Klayer “ Bize göre isteğe göre 3D yazıcılardan üretilen ürünler yeni dijital kanala ulaşmak isteyen şirketler için çok çekici. Bu ayrıca bağımsız çalışan tasarımcılar içinde büyük müşteri kitlelerine ulaşmak için çok önemli.”

Yavaşça sitesinde daha fazla ürün yayınlamaya başlayan 3DLT, Amazon’un 3D yazıcı ürünler için ortaklık kurduğu ilk 4 şirketten birtanesi. Bir bakıma, Amazon’un 3D yazıcı sektöründeki bu girişimleri 3D yazıcı meraklıları için iyi haber. Kötü haber ise, diğer birçok üründe olduğu gibi Amazon, 3D yazıcı sektörünü de domine edebilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.