Autodesk Galeri, San Francisco

Geçtiğimiz günlerde Kaliforniya tabanlı Autodesk firmasının San Francisco’daki galerisini ziyaret etme imkanı bulduk.  AutoCAD yazılım programının da sahibi Autodesk galeri de mimarlıktan mühendisliğe , eğlence sektöründen üretime bir çok ürün sergiliyor. Hal böyle olunca günümüzün en pöpüler konularından biri olan 3D Yazıcılara da oldukça yer verilmiş.

Autodesk Galeri

 

1) Nike: Ürün Tasarımının Geçmiş, Şimdi ve Geçmişi

Nike ayakkabı tasarımının nasıl değiştiğini ve ileride nasıl bir boyuta geçeceğini anlattığı sergisinde 3D Yazıcı teknolojisine yer vermiş. Geçmişte firma tarafından üretilen ayakkabıların müşterilerin zevkine sunulduğu sürecin değişerek kişiselleşeceğine değiniyor. Bu noktada müşteriler mağazalara giderek ayaklarını 3D Tarayıcılar aracılığıyla tam şeklinin öğrenebilecek. Böylece kendi ayak yapılarına en uygun ayakkabılar üretiliyor olacak. Aynı zamanda müşteriler istedikleri tarz ve renkte ayakkabıyı da ürettiriyor olacak. 3 Boyutlu yazıcıların ürün kişiselleştirmeye yönelik etkisini burada da görebiliyoruz.

Nike 3 Boyutlu Yazıcı.

 

2) 3 Boyutlu Yazıcılar

Autodesk Galerinin en dikkat çeken yerlerinden biride 3D Yazıcıların sergilendiği bölümdü. Bu bölümde profesyonel ve masaüstü makinalara yer veren Autodesk 3D Yazıcıların üretim metodunu sergiyi ziyaret edenlere anlatıyor.

Autodesk Galeri 3 Boyutlu Yazıcı

 

Ayrıca 3 Boyutlu yazıcı kullanılarak üretilmiş objelerin sergilendiği bölüm ile de bu makinalarla üretilebilecek objelerin bir bölümünü ziyaretçilerle buluşturuyor.

AutodesGaleri3BoyutluYazıcı

 

3D Taramaya yer verdiği standında ise ziyaretçiler sensör kullanılarak taranan bedenlerini duvardaki televizyonda görebiliyor.

Autodesk Galeri 3 Boyutlu Tarama

 

3) Mercedes-Benz Konsept Otomobili

Sergide en göze çarpanlardan biride Mercedes-Benz Biome Kosept arabasıydı. Önümüzdeki 50 yılda dizaynın nasıl evrileceğini bize gösteren Mercedes-Benz’in, Biome aracının en dikkat çeken yanı ise bir fabrika ortamından yanısıra LAB’da üretilecek olması. BioFibre adı verilen materyalden üretilecek otomobil güneş ışığını kullanacak ve saf oksijen üretecek.

Mercedes Konsept Otomobil-Biome

 

Autodesk Galeride yer alan sergilerin bir bölümüne değindiğimiz yazımızda, tüm sergilenen ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.