Dünya'nın En Küçük 3D Kalemi 'LIXPEN'

lix-3d-printing-pen-1

2013 yılında, 3Doodler firmasının çıkardığı 3 boyutlu yazıcı kalemin $2.300.000’lık KickStarter başarısından sonra girişimciler, sadece bir kalemle 3 boyutlu objeler üretebilme fikrinde birleşti.  

Bu fikirden yola çıkan LixPen firması dünyanın en küçük ve en şık 3 boyutlu yazan kalemini üretti. Aynı işi yapan diğer kalemlerle karşılaştırdığımızda LixPen tasarım olarak normal bir kalemden hiçbir farkı yok. Hem ABS hem PLA filament ile çalışabilen LixPen ile artık herkes daha kolay bir şekilde 3 boyutlu objeler çizebilecek.

 lixpen_2014_c_ltdv2

       Kalem normal bir 3 boyutlu yazıcı mantığıyla çalışıyor. Tek farkı nozzle ı kontrol eden motorlar sizin elleriniz. Kalemin arka ucunda bulunan delikten ABS veya PLA filamentimizi bağlıyoruz ve kalemi çalıştırmaya başlıyoruz. Isınan ucu sayesinde eriyen filament kalemin ucundan dışarı çıkıyor ve bundan sonraki iş sizin yeteneklerinize ve hayal gücünüze kalmış oluyor.

smallest-3d-printing-pen-6

       Firma önümüzdeki haftalarda KickStarter üzerinden çıkışını yapacak. Eğer sizde bu kaleme herkesten önce sahip olmak istiyorsanız kickstarter.com’u takip edin ve firmaya bağış yaparak bu kaleme herkesten önce sahip olabilirsiniz.

Kalemi daha yakından incelemek istiyorsanız www.lixpen.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.