Dünyanın En Ucuz 3D Yazıcısı: New Matter MOD-t

en ucuz 3D yazıcısı

3D Yazıcıların fiyatları markete giren yeni firmalarla her geçen gün düşüyor. İndiegogo’dan çıkış yapan California tabanlı New Matter firması MOD-t 3D Yazıcısı işe dünyanın en ucuz 3D Yazıcısı unvanının şimdilik sahibi oldu. 149$’dan satışa çıkan 500 adet New Matter aynı gün içerisinde(28 Mayıs) tükendi. Şu anda 249$’dan hala İndiegogo kampanyasında şatışı devam etmekte.

New Matter ayrıca kullanıcılarına 3D Yazıcının iTunes’ı olacak bir platformda sunacak. Bu platformda kullanıcılar tasarımlarını yükleyip başkalarıyla paylaşacakları gibi başklarının tasarımlarını da satın alabilecekler.

MOD-t filament olarak PLA organik plastiğini kullanıyor. 0.4 milimetrelik nozzle çapı ise MakerBot Replicator Mini(1375$), Da Vinci(499$), Pirate3D Buccaneer(899$) rakipleriyle aynı.

Çözünürlüğü 200 mikron olan MOD-t rakiplerine göre geride kalsada fiyat avantajıyla öne geçiyor. 15x12X10 boyutlarında baskı hacmiyle orta sınıf bir alan sağlaran MOD-t’nin ağırlığı ise 5 kilogram. MOD-t USB kablo aracılığıyla bilgisayara bağlanabiliyor. Ayrıca birlikte gönderilen yazılım programı tasarımda yapabilme olanağı sağlıyor.

 

Kaynak : http://www.tomsguide.com/us/cheapest-3d-printer-indiegogo,news-18847.html

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.