Filament Sayacı ile Ne Kadar Filamentiniz Kaldığını Takip Edin…

Eğer 3D Yazıcısını çok fazla kullanan biriyseniz ve ne filamenti bittiğinde durabilen bir 3D yazıcınız yoksa filamentleriniz azaldığında hep kafanıza takılan bir soru olur, acaba bu filament bu baskıyı yapmak için yetecek mi? Genelde o filamentle baskıya başladıysanız gözünüz hep 3d yazıcının üzerinde olur başından bir türlü ayrılamazsınız. Ama artık bu sorunun üstesinden gelebileceksiniz. Kyle Gagnon adlı bir Thingiverse kullanıcısı, 3d yazıcı sahiplerini bu dertten kurtaracak bir model yayınladı.

filament sayacı

Daha çok PrintrBot tarzı RepRap yazıcılar için tasarlanmış olan bu model değiştirilebilir uyumlu parçaları ile sizde kendi 3d yazıcınıza uyarlayabilirsiniz. Filament sayma işlemini yapmasının yanı sıra eğlenceli de bir proje.

Filament Sayacı ile Ne Kadar Filamentiniz Kaldığını Takip Edin

filament sayaci 2

keep-track-of-your-printing-madness-4

 

Modelin 3D yazıcı ile basılmayan tek parçası sayaç kısmı. Tasarımın sahibi Kyle’ın şuan paylaştığı ve Ebay üzerinden satılan sayaç biraz pahalı bir model, ama daha ucuz bir model bulmak için kendisi çalışıyor. Sizde daha ucuz bir modelle bu ürünü yapabilirseniz Kyle ile bu bilgiyi Thingiverse.com üzerinden paylaşabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.