SLA Teknolojisine Sahip ilk 3D Tasarım Kalemi CreoPop

3D Tasarım Kalemi CreoPop

Gün geçmiyorki 3d yazıcı sektöründe yeni bir gelişme daha olmasın. Yakında internet üzerinden fonlanacak yeni bir 3D tasarım kalemi CreoPop çıkıyor. Üstelik bu kalem ile 3 boyutlu objeler tasarlamak için ısıya ihtiyaç duyulmuyor. İçerisindeki özel reçine ve uç kısmındaki UV ışın ile çalışıyor. Ucundan çıkan reçine hammadde ısıya ihtiyaç duymadan UV ışın ile donup katı bir hal alıyor ve tasarımlarınızı daha rahat yapabiliyorsunuz.

Şekil olarak akıllara 3Doodler kalemi getirebilir, ancak özellik olarak çok farklı. Kalem ısınmadığı için çocukların kullanımına daha uygun ve tasarım sırasında olabilecek yanık kazalarına karşı güvenli.

Önümüzdeki günlerde Indiegogo adlı internet sitesi üzerinden takipçilerinden destek talep edecek. Herkesten önce bu kaleme sahip olmak isteyenler $89 karşılığında ön sipariş verebilecekler. Ayrıca ürünün yanında alabileceğiniz bir çok çeşit hammadde de bulunmakta. Elastik, manyetik, ısıya duyarlı ve hatta geçici dövme ve kına gibi kullanılan hammadde de bunlardan bikaçı.

Ön sipariş süresince destekçiler, $2 ya da $3 karşılığında ekstra hammadde satın alabilecekler. Ve bir kartuş hammadde ile yaklaşık 14 m ürün tasarlanabilecek.

Şirket Indiegogo’da beklediği başarıyı yakalarsa 2015 yılında destekçiler kalemlerine kavuşabilecekler.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.