İstanbul'da Kendi 3D Büstünüzü Yaptırabileceğiniz Yerler

BEST

 

Sosyal Medyada, Alışveriş merkezlerinde ya da 3D Yazıcı Mağazalarında mutlaka görmüşsünüzdür. Hiç görmediyseniz 3D Figürünü yaptıran bir arkadaşınızın arkadaşı vardır. 3D Yazıcı teknolojisi yayıldıkça 3 boyutlu tarama teknolojiside ona ayak uydurdu ve yazılım tarafının kuvvetlenmesi ile bir çok tarama sistemi oluşmaya başladı. Yurtdışında , özelliklede Amerika’da ilgi gören 3D Tarama ve kendi 3D Büstünüzü yaptırma tutkusu ülkemizde de bir akım olarak başladı. İlk başta garipsenen bir durum olsada, ben bunu Selfie çekmeye benzetiyorum. İlk zamanlar insanlar kendi fotoğraflarını çekip paylaşmaktan çekinirken, şimdilerde selfie çekmek en trend konulardan biri. Şimdilerde de kendi 3D Figürünü yaptırmanın çekingenliği, toplumun bunu kabullenmesi ile artış gösterecektir. Tabiki bu ürünün yaygınlaşması önünde ki tek engel bu değil. Asıl sorun 3D Yazıcı teknolojisinin en tipi 3D Yazıcılar dışında hala çok pahalı olması. Bu Figürlerin renkli baskısını yapan 3D Systems’ın Projet 660 serisi makinalarının kendi fiyatı ve hammadde fiyatlarının yüksek olması , bu ürünlerün fiyatlarının aşağı inmesi önündeki en büyük engeli oluşturuyor. Tüm bu durumlara rağmen, ülkemizde de bu ürünün pazarı oluşmakta ve henüz yaklaşık 6 ylık bir geçmişe sahip. Sektörde ki firmalar sırasıyla aşağıdaki gibidir;

 

3DFigür.com;

Beşiktaş’ta konumlanan 3Durak 3D Yazıcı Mağazasının alt markası olarak oluşan 3DFigür.com, sizlere hızlı ve uygun fiyatlara 3D figürünüzü sunuyor. Bunun yanı sıra mezuniyete odaklı çalışmalarda yapıyor, bu çalışmalar dahilinde kişinin 3 boyutlu surat taramasını yaptıktan sonra Mezun olduğu okulun kep ve cübbesini giymiş olarak figürü oluşturuluyor.

Fiyat aralığı: 79TL ile 499TL arasında değişkenlik gösteriyor.

 

3dfigur-bust-taramasi

 

ICONIC;

Levent’te ciddi bir yatırım ile kendi stüdyosunu kuran ICONIC, şuan sektördeki en kaliteli ve en hızlı 3D Tarama hizmeti sunuyor. Yaklaşık 100 profesyonel fotoğraf makinası ile anlık çekim yapılıyor ve bu sayede hareketli anlarınızın dahi 3D Modelini oluşturabiliyorsunuz.

Fiyat aralığı: 350TL ile 1550TL arasında değişkenlik gösteriyor.

iconic_3d tarama

 

İKİZİN;

İlk olarak Özdilek AVM’de konumlanan firma, kısa zamanda ikinci şubesini Forum İstanbul’da açtı. Express Bayilik vermesi ile 3D Tarama hizmetini yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

 

Fiyat aralığı: 99TL ile 950TL arasında değişkenlik gösteriyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.