Kullanıcı dostu 3D Yazıcı Buccaneer Türkiye'de

3D yazıcıları geniş kitlelerle buluşturmak amacıyla yola çıkan Singapurlu Pirate3D firması tarafından geliştirilen Buccaneer artık Türkiye’de! Ev ve okul gibi mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanan Buccaneer kolay kullanımı ve şık dizaynı ile ön plana çıkıyor.

instructions5
Buccaneer, kutusundan çıktıktan birkaç dakika sonra kullanıma hazır hale gelebiliyor. Sahip olduğu özellikler sayesinde Buccaneer’i kullanmak oldukça kolay. Buccaneer’in anlaşılır ve fonksiyonel yazılımı sayesinde 3D modellerinizi kolayca oluşturabiliyor ya da zengin 3D model kütüphanesindeki hazır modelleri üretebiliyorsunuz. Masaüstü ve mobil uygulamaları ve kablosuz bağlantı gibi özellikleri de Buccaneer’in diğer avantajları.

Buccaneer yaklaşık 8 kg ağırlığında ve 400 gr’lık filament haznesine sahip. FDM teknolojisiyle üretim yapan Buccaneer 3D yazıcı 1,75 mm çapındaki PLA filamentlerle üretim yapıyor.  Buccaneer’ın ölçüleri 15,2 x 10,2 x 18,2 cm ve maximum 13,6 x 9,6 x 14,6 cm ölçülerinde üretim gerçekleştirebiliyor. Buccaneer’in enjektör çapı 0,4 mm ve çözünürlüğü 50 mikron.

buccaneermeasurement

Pirate3D Buccaneer’in teknik özellikleri ise şöyle;

  • Yazıcı Boyutu: 15.2cm x 10.2cm x 18.2cm,
  • Baskı Alanı: 13.6 cm x 9.6 cm x 14.6cm,
  • Nozzle Çapı: 0.4 mm,
  • Filament Çapı: 1.75mm,
  • Z ekseni Çözünürlüğü: 50 Mikron,
  • Yazılımı: Buccaneer App ( Mobil ve Masaüstü )
  • Desteklenen Obje Formatı: .stl &  smart-object-file,

Buccaneer ile ilgili detaylı bilgiye Türkiye distributörü miniFAB ‘den ulaşabilirsiniz. Ayrıca miniFAB‘in düzenlediği okullarda 3D yazıcıların kullanımına yönelik Geleceği Yaz Projesi ile ilgili detaylı bilgiyi de alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.