MakerBot'tan Flaş Haberler CES 2015

MakerBot'tan Flaş Haberler CES 20151

 

Stratasys’in sahip olduğu MakerBot için CES 2015 diğerlerine göre biraz daha farklı. Bundan öncekilerde yeni bir 3D Yazıcı duyurusu yapan MakerBot, CES 2015’de ise hammadde, hizmet ve yaptığı ortaklıklarla öne çıkıyor. Amacı ise MakerBot kullanıcıları için MakerBot 3D Ecosystem adını verdikleri kapsamlı bir platform yaratmak.

Hammadde tarafında komposit PLA hammaddeler tanıtan Makerbot, Colorfabb’in tahta, metal ve taş materyallerine yaklaşmış görünüyor. 5. Jenerasyon MakerBot’ta Akıllı Extruder güncellemesi ile de hammadde tarafında oldukça iddialı görünüyor.

 

MakerBot'tan Flaş Haberler CES 2015

 

MakerBot tarafında en büyük duyurulardan biri ise thefoundry.com ile yaptığı iş birliği. Kullanıcılarına MODO ile yaptıkları tasarımları direkt Thingiverse’e yüklemeye olanak sağlayan the Foundry.com ile yapılan iş birliği, 3D Yazıcı üreticilerin 3D Modeller geliştirmeye ne kadar önem verdiklerini gösteriyor.

Duyurusunu yaptığı MakerBot Profesyonel Hizmetler platformu ile müşterilerine danışma, 3D Tasarım, MakerBot Öğrenme, MakerBot 3D Baskı Ürünler ve MakerBot İnovasyon Merkezi gibi hizmetler sunan MakerBot 3D Yazıcı alanında iş yapanlar ve okullar gibi kurumlara spesifik çözümler üretiyor.

5. Jenerasyon MakerBot’a getirilen güncellemeler ise bir diğer ses getiren haber. MakerBot Uzaktan Takip sistemi ile baskı sürecini akıllı telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz.d

MakerBot CEO’su Jenny Lawton, 2014 in MakerBot için inanılmaz bir yıl olduğunu söylüyor. Geçtiğimiz yıl üç yeni 3D Yazıcı piysaya çıkaran firma, bunun yanında sayısız hizmet duyurdu. Digitizer’ı da çıkararak 3D Tarayıcı tarafında da atağa kalkan firmanın Birleşik Devletlerde 500 farklı PrintShop mağazasında 3D Tarayıcıları bulunuyor. 2015’te ise MakerBot 3D Ecosystem odaklı bir yıl geçireceklerini belirten Lawton, müşterilere daha fazla dinleyeceklerini, hammaddeye daha fazla önem vereceklerini ve sağlayacağı hizmetlerle 3D Yazıcıları çok daha ulaşılabilir ve ilginç kılacaklarını belirtiyor.

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.