Sanal Gerçeklik Gözlükleri için 3D Yazıcı Uygulaması

Giyilebilir teknoloji konusunda çalışmalarda bulunan start-up Meta son geliştirdiği  Meta.01 ürünü ile kullanıcılarına sanal gerçeklik gözlükleri için 3D yazıcı uygulaması sağlıyor.

Kullanıcı gözlük sayesinde çıktısını almak istediği ürünü parmaklarıyla tasarlayıp, bunu 3D yazıcıya göndererek ürünü somutlaştırabiliyor. Gözlük kullanıcının parmaklarını tanımlayıp, izlediği yolu takip ederek ürünün sanal halini gösterebiliyor.

Şirket başlığı 3650 Amerikan Dolarından piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca Meta 667 Amerikan Doları fiyatıyla developer edition’ı uygulama geliştiricilerle buluşturarak ürün için mevcut uygulama sayısını arttırmayı planlıyor.

Sanal Gerçeklik Gözlükleri için 3D Yazıcı

Sanal gerçeklik gözlükleri ile 3D Yazıcı uygulamaları son zamanların trend konuları. İki sektörde de birçok başarılı start-up şirkete rastlamak mümkün. Ve son 3-4 yılda alınan yola bakıldığında iki sektörde hızla gelişiyor. Bu iki sektörün ise Meta gibi birlikte kullanıldığı projeler sıkça görülmeye başlandı. Önümüzdeki süreçte daha da fazla görmeye alışık olacağımız bu tarz projelerin hayatımızı değiştireceği aşikar. Özellikle 3D Yazıcılar’daki tasarımların sanal gerçeklik gözlükleriyle yapılması çok büyük arz eden konulardan birtanesi. Bu sektörde iyi konumlanan firmanın ise geleceği bayağı parlak gözüküyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.