STEM Eğitiminde 3D Yazıcının Kullanımı

Günümüzde ilkokuldan üniversiteye kadar bir çok eğitim kurumunun gündeminde olan STEM Eğitim tekniği uzun zamandır konuşulmakta ve uygulanmakta. Öğrenme içeriklerinden biriside 3D Yazıcılar olan bu eğitim modelinde 3D Yazıcı Teknolojilerinin nasıl kullanılması gerektiğine yönelik farklı uygulamalar geliştiriliyor. Öğrencilerin eğlenirken öğreneceği farklı bir uygulama alanı ise Minecraft oyunu ile bulundu.

3D Yazicilarin STEM egitim sistemi icerisinde kullanilmasi

Minecraft, son zamanlarda ilk okul ve lise seviyesinde ki bir çok çocuğun ilgisini çeken ve oynamaktan zevk aldığı bir oyun olduğu ve oynayan kişilere 3 Boyutlu dünyayı daha iyi anlattığı için 3D Yazıcı teknolojilerine entegre olması zor olmadı. Çocuklar matematik ve fizik kurallarını oyun içerisinde uygulayarak kendi tasarımlarını yapabiliyorlar ve sonrasında bu sanal dünyada yaptıları çalışmalar 3D Yazıcılar ile ürüne dönüştürülüyor. Bu aşamada ise bir çok kazanım elde ediyorlar.

Tüm bu kazanımları ile birlikte 3D Yazıcılar, STEM Eğitim sistemi içerisinde yer alabilen ve her daimde öğrencilerin yaratıcılıklarını arttırabilecek bir araç olacaktır.

 

minecraft haritasinin 3d yazici ile uretimi

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.